Naujienos ir informacija

Keičiant taršų automobilį į elektromobilį – iki 5 tūkst. eurų subsidija!

2021 Rugsėjo 15d.

Aplinkos ministerija siekiant mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį. Iš šių metų Klimato kaitos programos 161,6 mln. eurų sąmatos net 57 mln. eurų numatyta gyventojų ir įmonių tvaraus transporto ir judumo būdams subsidijuoti.

Kompensacinėms išmokoms gyventojams už elektromobilį šiemet, kaip ir pernai, skirta 5 mln. eurų. Tačiau bus išmokama didesnė subsidija už kiekvieną įsigytą elektromobilį: 5 tūkst. eurų (1 tūkst. eurų daugiau nei pernai) – už naują, 2,5 tūkst. eurų (500 eurų daugiau) – už naudotą. Papildoma 1 tūkst. eurų kompensacija bus skiriama už kiekvieną sunaikintą taršų automobilį. Ketinantys pasinaudot turi žinoti, kad parama galima tik tuo atveju jei automobilis priduodamas tik legaliia veikiančioms automobilių demontavimo įmonėms. Informaciją galima pasitikrinti Atliekų tvarkytojų valstybės registre.

2020 m. šia galimybe pasinaudojo daugiau kaip 650 gyventojų: 161 įsigijo naują ir 489 naudotus elektromobilius. Apie 20 proc. pareiškėjų sunaikino seną taršų automobilį ir gavo papildomą 1000 eurų kompensacinę išmoką.

 

 

Atgal